• Ημερολόγιο εκδηλώσεων

Ιούλιος

1Ιούλ20:45Αλλαγή ηγεσίας για την Ροταριανή χρονιά 2019-2020, επίσημη επίσκεψή του Διοικητή 2019–2020 της 2470 Ροταριανής Περιφερείας ροτ . Θεόδωρο Πανάγο
  • ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ: Ξενοδοχείο ΑΣΤΗΡ Πάτρας, Αγίου Ανδρέου 16, Πάτρα 262 21

ΩΡΑ: Δευτέρα - 20:30

Προσφορά σε συλλόγους φροντίδας οικονομικά ασθενών οικογενειών του Δήμου Πατρέων από τον Ροταριανό Όμιλο Πάτρα – Γέφυρα

Ο Όμιλός μας προσέφερε κατά τη διάρκεια των εορτών των Χριστουγέννων 200 περίπου κιλά βασικών τροφίμων σε Συλλόγους φροντίδας οικονομικά ασθενών οικογενειών του Δήμου Πατρέων.

Ειδικότερα, τη Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου ο Ροταριανός Όμιλος Πάτρα Γέφυρα προσέφερε τρόφιμα στον Πολιτιστικό Σύλλογο «Κυψέλη-Άγ. Αλέξανδρος» των Ζαρουχλέϊκων και στον Εκπολιτιστικό Σύλλογο Μιντιλογλίου, για διανομή σε καταγεγραμμένες άπορες οικογένειες της περιοχής τους.

Συγκεκριμένα, προσφέραμε 40 κιλά μακαρόνια, 40 κιλά ρύζι, 50 κιλά ζάχαρη και 40 κουτιά συμπυκνωμένο γάλα.

Τα τρόφιμα παρέδωσαν ο Πρόεδρος Γιώργος, ο Αντιπρόεδρος Κυριάκος, ο Γραμματέας Θανάσης και ο Ειδ. Γραμματέας βΔ Γιώργος στους κ.κ. Ανδρέα Μιχαλόπουλο και Αλέξανδρο Τζιβρά, Πρόεδρο και Γραμματέα των δύο Συλλόγων, αντιστοίχως.

Επίσης, στα πλαίσια της Κοινοτικής Δράσης προσφέραμε μία πλήρως εντοιχιζόμενη κουζίνα (φούρνος, μάτια και απορροφητήρας) στο Αντωνοπούλειο Ίδρυμα Πατρών.